Suszenie włosów bez suszarki

Stosowanie dużej ilości środków do stylizacji, takich jak lakiery, pianki czy żele do włosów, farbowanie, a w szczególności rozjaśnianie bardzo osłabia włosy, sprawiając, że są one matowe, łamliwe i trudne do ułożenia. Podobne skutki ma również niestety suszenie włosów suszarką, chociaż w dzisiejszych czasach większość kobiet nie wyobraża sobie życia bez tego urządzenia.

Suszenie włosów suszarką jest niewątpliwie wygodne, ponadto wiele nowoczesnych modeli posiada dodatkowe funkcje umożliwiające profesjonalną stylizację i lepsze układanie się włosów. Jednak prawdą jest, że strumień gorącego powietrza nie służy naszym włosom, szczególnie gdy suszarki używamy na co dzień i nie przestrzegamy zasad trzymania urządzenia w bezpiecznej odległości od włosów. Bardzo często prowadzi to do zniszczenia struktury włosów, przesusza je i osłabia, powodując ogólne pogorszenie ich kondycji. Poza tym najczęściej działaniu suszarki poddajemy włosy mokre, a właśnie takie są najbardziej narażone na uszkodzenia.

Dużo lepszym dla naszych włosów rozwiązaniem jest suszenie ich bez pomocy suszarki, a więc na wolnym powietrzu. Co prawda zajmie to więcej czasu, jednak po niedługim czasie na pewno zauważymy efekty – włosy będą bardziej nawilżone, lśniące, sprężyste i nie będą się elektryzowały, dzięki czemu ich ułożenie będzie dużo łatwiejsze.

Najpierw, po umyciu włosów można je delikatnie wycisnąć, a następnie owinąć je suchym ręcznikiem, najlepiej z mikrofibry, ponieważ pochłania on najwięcej wody. W żadnym wypadku nie należy trzeć mokrych włosów ręcznikiem, ponieważ wówczas bardzo łatwo je uszkodzić. Kiedy włosy będą wilgotne, zdejmujemy z głowy ręcznik, nakładamy odżywkę ułatwiającą rozczesywanie i pozostawiamy do wyschnięcia.

Niestety nie zawsze dysponujemy wystarczająca ilością czasu, aby pozwolić naszym włosom wyschnąć samoistnie. Nowoczesne suszarki wyposażone są jednak w przyjazne dla włosów funkcje suszenia letnim, a nawet zimnym strumieniem powietrza, które jest dużo lepszym rozwiązaniem dla naszych włosów.