Ranking masek drogeryjnych

Prawidłowa pielęgnacja włosów sprawia, że są one piękne, lśniące i sprężyste, łatwiej się rozczesują i układają, a ponadto są odporniejsze na działanie szkodliwych czynników, takich jak promieniowanie słoneczne, zanieczyszczenia powietrza czy działanie suchego strumienia suszarki. Do najpopularniejszych preparatów do pielęgnacji włosów oprócz odżywek należą różnego rodzaju maski do włosów, różniące się składem, sposobem stosowania i ceną. Jednak czy każda z nich zapewni naszym włosom dobrą kondycję?

Bez wątpienia do najpopularniejszych masek do włosów należą preparaty znanych marek, takich jak L’Oreal, Schwarzkopf, Wella, Matrix, Ziaja, Nivea czy też Garnier. Każdy z producentów posiada w swojej ofercie linie różnych kosmetyków przeznaczonych do różnych rodzajów włosów, różnią się one od odżywek przede wszystkim gęstą, kremową konsystencją i sposobem działania. Maski do włosów mają wnikać w głąb struktury włosa, skóry oraz do mieszków włosowych dostarczając im niezbędnych składników odżywczych.

Wśród masek do włosów dostępnych w drogeriach szczególnie dobrą opinią cieszy się maska mleczna Kallos Crema al Latte oraz Stapiz Maska z jedwabiem Sleek Line Repair & Shine. Zaletami tych preparatów jest bardzo przystępna, mimo dużego i wydajnego opakowania, ponadto kosmetyki te doskonale poprawiają stan włosów, mają ładny zapach i ułatwiają rozczesywanie.

Do najlepszych masek należy również Intense Repair maska intensywnie odżywiająca i odbudowująca włosy suche firmy Loreal, daje świetne efekty, niestety wadą jest dość wysoka cena w porównaniu z niedużym opakowaniem, podobnie jak w przypadku maski regenerującej Wella SP Repair.

Na wysokim miejscu w rankingu masek do włosów plasują się również kosmetyki Wax, np. Wax Rainforest maseczka do włosów zniszczonych, Pilomax Wax Henna, Wax Rainforest do włosów blond czy Richards&Appleby Henna Treatment Wax, a także regenerujące maseczki Biovax marki L’biotica.

Maseczek do włosów w drogeriach znajdziemy mnóstwo, jednak nie sposób wypróbować każdą z nich, dlatego wybór najlepszej  nie jest prosty. Bez wątpienia warto sugerować się opiniami innych i popularnością danego produktu, jednak trzeba pamiętać, że każdy z nas ma inne włosy.