Odżywki bez spłukiwania dla włosów suchych i kręconych

W dzisiejszych czasach kosmetyków do pielęgnacji włosów jest wiele, do zdecydowanie najpopularniejszych należą jednak odżywki do włosów. Każdy, kto ich używa doskonale wie, że ich działanie jest nieocenione. Najogólniej odżywki do włosów podzielić można na te do spłukiwania, nakładane na wilgotne włosy po ich umyciu na określony czas – zwykle do pół godziny – oraz na odżywki bez spłukiwania.

Odżywki do włosów bez spłukiwania są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą poświęcić swoim włosom większej ilości czasu, są przeznaczone do szybkiej pielęgnacji włosów. Nie tylko doskonale odżywiają włosy, ale także znacznie ułatwiają ich ułożenie – szczególnie w przypadku włosów kręconych.

Wiele osób twierdzi, że nie może pozwolić sobie na ten rodzaj kosmetyków do pielęgnacji włosów, z powodu ich szybkiego przetłuszczania się włosów i dodatkowego obciążania ich przez odżywkę. Taka reakcja może być spowodowana gęstą, kremową konsystencją odżywki, jednak bez wątpienia doskonałym rozwiązaniem w takim wypadku może być odżywka w spray’u. Poza tym odżywkę można nałożyć tylko na wybrane, wymagające pielęgnacji partie włosów, np. na ich końce. Tego typu odżywki dobrze sprawdzą się nawet w przypadku bardzo delikatnych włosów, a te z dodatkiem kolagenu dodatkowo mogą nadać sprężystości włosom cienkim i prostym.

Działanie odżywek bez spłukiwania jest wprost nieocenione w przypadku włosów suchych i zniszczonych. Ich przewaga nad odżywkami do spłukiwania polega bowiem na przedłużonym działaniu – jeśli nałożymy odżywkę, zawarte w niej aktywne składniki będą oddziaływały na włosy od kilku do nawet kilkunastu godzin. Ponadto nałożona rano odżywka będzie przez cały dzień chroniła nasze włosy przed niekorzystnym, wysuszającym działaniem powietrza w ogrzewanych pomieszczeniach czy szkodliwym promieniowaniem słonecznym.

Tego typu preparaty są szczególnie polecane osobom o niesfornych, kręconych włosach trudnych do ułożenia. Przede wszystkim zapobiegają „puszeniu się” włosów, podkreślając za to skręt loków. Ponadto zdecydowanie ułatwiają rozczesywanie, które – łatwo się domyślić – w przypadku mocno kręconych włosów bez pomocy odpowiednich kosmetyków niekiedy jest niemalże niemożliwe.