Dlaczego warto olejować włosy?

Szczególnie po zimie, kiedy to większość czasu spędzamy w ogrzewanych pomieszczeniach, a naszemu organizmowi brakuje witamin, nasze włosy stają się matowe, suche i łamliwe, sprawiając wrażenie niezbyt zdrowych, mimo stosowania odżywek i zażywania suplementów diety. Co zatem zrobić aby pi prawić ich kondycję? Jednym z coraz bardziej znanych sposobów na piękne i gładkie włosy jest ich olejowanie.

Zabieg ten jest bardzo prosty i tani, a polega ona na tym, że na skórę głowy oraz włosy nakładamy jedną łyżkę stołową oleju, rozprowadzamy i nakładamy foliowy czepek, który owijamy ręcznikiem. Ciepło potęguje bowiem działanie oleju. Taką maskę trzymamy na głowie około 2-3 godzin, ale jeszcze lepsze efekty uzyskamy w przypadku olejowania włosów na noc. Po upływie tego czasu zmywamy olej szamponem i nakładamy odżywkę, jaką zwykle stosujemy po myciu. Zabieg najlepiej powtarzać co trzy lub cztery dni, ewentualnie raz w tygodniu.

Kurację taką możemy przeprowadzić z użyciem oliwy z oliwek lub różnego rodzaju olejów, z których niewątpliwie najlepsze to olej z kokosowy, olej jojoba, wiesiołkowy lub arganowy czy olej Alterra. Regularne wcieranie we włosy olejków poprawia ich sprężystość, nawilża i regeneruje, a odpowiednio dobrane olejki zapobiegają ponadto wypadaniu włosów i poprawiają stan skóry głowy, np. wspomagaja walkę z łupieżem lub, co ciekawe, regulują ilość wydzielanego przez skórę serum, więc mogą być także świetnym sposobem na przetłuszczające się włosy. Oleje doskonale nadają się również do zabezpieczania końcówek w pierwszym etapie mycia włosów włosów metodą OMO.

Niezwykłe działanie kuracji olejowych od wieków znają i wykorzystują hinduski i arabki – to dzięki nim ich włosy są tak piękne, sprężyste i błyszczące. Chociaż drogerie i apteki w dzisiejszych czasach wręcz zasypują nas cudownymi specyfikami , które w niezwykły sposób mają przywrócić zdrowie i blask naszym włosom, w większości są jednak przereklamowane. Za to tradycyjne, naturalne sposoby naprawdę mogą znacząco poprawić wygląd i kondycję naszych włosów, i to bez nadwyrężania naszego portfela.